Wyniki i relacja MPI POIK 2015

W dniach 11-12 września 2015 roku na kempingu Polaris (baza szkoły NaKajta.pl) odbyły się I Mistrzostwa Polski Instruktorów Kitesurfingu POIK. Jak na pierwsze zawody, zgromadziły dość sporą liczbę startujących – do zawodów zgłosiło się 23 mężczyzn i 8 kobiet z czego na starcie stanęło 16 panów i 5 pań !
Ponieważ zawody przewidziane były na 1 z 3 dni (piątek, sobota, niedziela), ze względu na prędkość wiatru a zwłaszcza jego kierunek, organizatorzy postanowili całość rozegrać w sobotę (wiał południowy wschód !). Piątek był więc dniem przygotowań, zapisów i wydawania numerów startowych a wieczorem wspólnej integracji przy suto zastawionym stole i rytmach podawanych przez zaproszonych DJ. Wieczór tak się rozkręcił, że imprezkę (których już we wrześniu jest dość mało) zaczęli przybywać goście z sąsiednich kempingów, jednak wśród zawodników planujących profesjonalne podejście do startu widać było czerwone lampki kontrolne w oczach Emotikon smile
Sobotni poranek przywitał wszystkich świetnymi warunkami wietrznymi – po krótkiej odprawie, o godz. 10:00 rozpoczęto pierwszą część zawodów – Technika. Zawodników w zmaganiach na wodzie oceniała komisja sędziowska w składzie: Katarzyna Pokój, Bartek Bartek Kulczynskiki i Arkadiusz Świętalski – komisja powołana przez POIK. Wszyscy zawodnicy dość sprawnie uporali się ze swoimi ewolucjami (każdy miał do wykonania 5 elementów) i po krótkiej przerwie, o godz. 11:30 rozpoczęła się druga część zawodów – Hang Time. Ta część równie (jak na instruktorów przystało) sprawnie została rozegrana i po kolejnej krótkiej przerwie, o godz. 13:00 rozpoczął się pierwszy z 4 wyścigów TT Race. Emocji było mnóstwo a kolizja na trasie tylko jedna. W duchu rywalizacji fair play i dobrej atmosfery, kilka minut po godz. 14:00 zawody zostały zakończone.
Warto przypomnieć, iż do końcowej klasyfikacji wliczano wszystkie 3 składowe (trójboju) – Technika, Hang Time i TT Race. Tak więc aby zostać MISTRZEM / MISTRZYNIĄ należało się wykazać wszechstronnością.
Dodatkowo wyłoniono ze wszystkich startujących najlepszego Technika, najlepszego Hang Time i najlepszego TT Race.
O godzinie 20:00 odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie medali, dyplomów i cennych nagród.

Mistrzynią Polski Instruktorów Kitesurfingu została:
KATARZYNA RAKOWIECKA !!!!

Mistrzem Polski Instruktorów Kitesurfingu został:
JAN KROSNY !!!!

Najlepszy TECHNIK – Jan Krosny 48 pkt (na 50 możliwych)
Najlepszy Hang Time – Artur Sowa – 4,41 sek.
Najlepszy TT Tace – Jan Krosny (wygrał wszystkie 4 wyścigi)

Pozostałe miejsca w klasyfikacji ogólnej:
KOBIETY
1. Rakowiecka Katarzyna
2. Binkowska Natalia
3. Spież Jagoda
4. Oswald Mirela
5. Kusztal Natalia

MĘŻCZYŹNI
1. Krosny Jan
2. Sowa Artur
3. Kompała Jakub
4. Koczorowski Michał
5. Stypułkowski Szymon
6. Kuczaj Mateusz

Nagrodami dla zwycięzców (oprócz wspomnianych medali, dyplomów i pucharów) były: Latwiec F-one Bandit 2016, Deska Nobile, Deska Su-2, Trickboard, bluzy, t-shirty, czapki, opaski, książki, …
Na koniec chcielibyśmy PODZIĘKOWAĆ sponsorom, którzy mimo „gospodarczej” organizacji zawodów, wsparli nas nagrodami:
KITEOFFER. COM, Nobile, Su-2, Lulagoga, Trickboard
oraz organizatorom i wszystkim tym, którzy wsparli nas swoją pomocą i pracą:
NaKajta.pl, Kite Hero, Surf to Fly, Surf Brother, TopKite.pl
Dziękujemy i zapraszamy na MPI 2016 !

foto relacja – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1154374331259315.1073741828.236554823041275&type=3