Surf to Fly Summer Cup 2015 kite competition – RELACJA

Surf to Fly Summer Cup 2015 kite competition
It’s your life – take your flight !

Skoki, loty i obroty – kolejna (trzecia) edycja amatorskich zawodów kitesurfingowych organizowanych przez szkołę Surf to Fly (surftofly.com) za nami.

Zawody odbyły się na prognozę i miały miejsce 24-ego czerwca na kempingu Chałupy 5 – Ekolaguna na terenie szkoły wake.pl. Zostały rozegrane obie planowane konkurencje, czyli freestyle oraz hang time.

Wiatr dopisał, choć chwilami czekaliśmy na silniejsze podmuchy oraz wiało nierówno, co miało wpływ na wyniki, dla niektórych – bardzo zaskakujące, szczególnie jeśli chodzi o konkurencję freestyle.

Surf to Fly Summer Cup 2015, czyli świetny klimat muzyczny na plaży, możliwość testów najnowszych modeli desek firmy SU-2 oraz przede wszystkim wspólnego pływania, spotkań w gronie pasjonatów kitesurfingu, rywalizacji oraz lotów, które przekraczały 6 sekund, a nieoficjalnie loty potrafiły być jeszcze dłuższe (wzrost siły wiatru pod koniec mierzenia czasów oraz tuż po).

Rekordowa frekwencja tegorocznej edycji zawodów Surf to Fly Summer Cup , pomimo tego, że odbywały się w środku tygodnia (środa), czyli udział 36 zawodników, w tym czterech kobiet świadczy moim zdaniem nie tylko o dobrej promocji zawodów w internecie oraz oplakatowaniu Półwyspu Helskiego ( spędziłem 10 godzin rozwieszając plakaty zaczynając od Władysławowa a kończąc na Juracie 2 dni o raz dzień prze imprezą, przy okazji rozmawiając o zawodach i nie tylko z napotkanymi instruktorami i instruktorkami:))

Na popularność i sukces zawodów (pozytywne informacje zwrotne od uczestników z pierwszej i drugiej ręki) z pewnością wpłynęła innowacyjna formuła rozgrywania zawodów otwarta zarówno na amatorów i zawodników Pucharu Polski, w tym możliwość wylosowania przez każdego uczestnika jednej z trzech nowych desek SU-2.

Nie bez znaczenia jest jednak również sam fakt rozgrywania przez nas bardzo widowiskowej oraz pożądanej przez ludzi konkurencji hang time, na co wskazują zapisy: 34 osoby na hang time !!!
Może to być cenna wskazówka dla organizatorów Pucharu Polski oraz zawodów amatorskich, by bardziej docenili omawianą konkurencję, bo o ile mi wiadomo, nikt poza nami nie organizował w Polsce w ostatnich latach zawodów w konkurencji hang time.

Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie finansowe oraz rzeczowe., czyli firmom: SU-2, Polskiej Organizacji Instruktorów Kitesurfingu, Almighty Freestyle Wear oraz Ministry of Roe Deer. Cieszę się, że poprzez m.in. liczną frekwencję dajemy im argument nie do odparcia, że warto inwestować i sponsorować amatorskie zawody kitesurfingowe. Przy okazji już teraz zapraszam wszystkie firmy zainteresowane sponsoringiem kolejnych edycji zawodów do kontaktu i współpracy: info@surftofly.com.

Dziękujemy pięknie za liczne przybycie zawodnikom oraz kibicom oraz już teraz zapraszamy za rok na kolejną edycję zawodów Surf to Fly Summer Cup 2016, a wcześniej zimą na pierwsze w historii zawody snowkite na Mazurach, czyli Surf to Fly Winter Cup 2016, które mamy przyjemność organizować w Giżycku. Strona zawodów: http://surftofly.com/winter-cup-2014/

Za wykonanie i udostępnienie zdjęć z zawodów dziękujemy: Hannie Bruss, Angelice Jaglińskiej, Dawidowi Widbrot, Mateuszowi Chałupnik, Janowi Witeckiemu oraz Jakubowi Dzieciątko.

Wyniki:
Konkurencja Freestyle:

kobiety:

1.) Sara Gintow-Samkiewicz
2.) Martyna Konhol
3.) Julia Lisewska

mężczyźni:

1.) Jakub Mucha
2.) Rafał Zielonka
3.) Bartosz Kulczyński

Komisja sędziowska:
Grzegorz Kucieński
Marcin Ferra

Konkurencja hang time

Kategoria open

1.) Jakub Kompała czas lotu 6,06 sekundy
2.) Mariusz Kraszewski 5,37
3.) Bartosz Kulczyński 4,33

Komisja sędziowska:
Grzegorz Kucieński
Marcin Ferra
Mateusz Chałupnik
Jan Witecki
Jakub Dzieciątko

Nowe deski SU-2 (2x Proseries 138×41 + Cl 140×42) mieli szczęście wylosować: Karol Perkowski, Przemysław Nastaj i Krzysztof Świtalski. Gratulujemy ! :)