Połączenie POIK i PZKite

Czołem wszystkim,

 

Mamy przyjemność poinformować, iż po długich rozmowach udało się wspólnie wypracować zasady współpracy między POIK a PZKite. We wrześniu ubiegłego roku w trakcie Mistrzostw Polski Instruktorów Kitesurfingu organizowanych przez POIK odbyło się spotkanie na którym została nakreślona ogólna rama akcesyjna, a w październiku POIK jako stowarzyszenie został przyjęty w skład Polskiego Związku Kiteboardingu. Tym samym prezes POIK dr Piotr Kunysz  wszedł w skład Zarządu PZKite oraz w skład Komisji Szkolenia PZKite.

Jest już wspólny program dotyczący unifikacji licencji instruktorów oraz szkół wchodzących do tej pory w skład stowarzyszenia POIK. Wszyscy instruktorzy jak i szkoły zachowują swoje uprawnienia.

Mamy nadzieję że nasze starania przyczynią się do lepszej integracji środowiska kiteowego, ujednolicenia i podniesienia kwalifikacji instruktorów a także zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w szkołach kitesurfingowych.

 

Ogólne ramy akcesyjne dla szkół oraz instruktorów POIK

Instruktorzy POIK z ważnymi licencjami (level 1 i 2) mogą uzyskać wszelkie przywileje wynikające z przynależności do PZKite, po złożeniu bezpłatnego testu uzupełniającego (wiadomości nt. systemu szkolenia PZKite)w formie online, dostępnego od 25 kwietnia na stronie PZKite w zakładce szkolenia.

 

Szkoły POIK otrzymają odpowiednio ten sam (posiadany w POIK) poziom licencji szkolnej na sezon 2017 wg PZKite. Wystarczy wykonać następujące czynności:

  • Zarejestrować się na stronie PZKite w zakładce szkolenia/szkoły z licencjami
  • Złożyć wniosek online i przyjąć zasady obowiązujące dla szkół z licencją PZKite.
  • Opłacić składkę  w kwocie 350,- Pln.na konto PZKite. (jeżeli wcześniej były opłacone w POIK należy przedstawić potwierdzenie wpłaty)

 

Uwaga – wniosek i rejestracja online dostępna od 25.04 na stronie PZKite w zakładce, szkoły z licencjami…

Życzymy udanego sezonu i pomyślnych wiatrów

 

dr PiotrKunysz – prezes POIK

Igor Czernik – szef Komisji Szkolenia PZKite