Jak zostać Instruktorem POIK

Kitesurfing cieszy się niegasnącą popularnością. Plaża, woda i wiatr to obietnica wspaniałej zabawy. Dlatego też zawód instruktora kitesurfingu to ciekawa opcja dla osób kochających ten sport, którzy wiążą z nim swoją przyszłość oraz tych, którzy traktują pracę instruktora jako przygodę, chcąc np. fajnie spędzić wakacje.
Pierwszym, podstawowym krokiem w edukacji „do instruktora” jest oczywiście ukończenie kursu nauki kitesurifngu – trzeba posiadać umiejętności minimum na poziomie III stopnia POIK (IKO level III). Z tym związana jest również konieczność posiadania dobrych umiejętności pływackich.
PO spełnieniu tych kryteriów można myśleć o rozpoczęciu „przygody instruktorskiej”. Jednak warunkiem jest jeszcze pełnoletniość – trzeba mieć skończone 18 lat, ponieważ praca instruktora związana jest bardzo mocno z odpowiedzialnością.
Aby zostać instruktorem należy wziąć udział w profesjonalnym kursie, zaliczenie którego stanowi otwarcie możliwości szkolenia adeptów kitesurfingu. Kurs składa się z części praktycznej i teoretycznej. Cześć praktyczna to sprawdzenie umiejętności technicznych przyszłych instruktorów i przede wszystkim
poznanie metodyki nauczania kitesurfingu. Cześć teoretyczna zakończona jest testem pisemnym, zaliczenie którego jest jednym z warunków uzyskania licencji.

Aktualności

Połączenie POIK i PZKite

Czołem wszystkim,   Mamy przyjemność poinformować,…

Wyniki i relacja MPI POIK 2015

W dniach 11-12 września 2015 roku na kempingu Polaris (baza…

Surf to Fly Summer Cup 2015 kite competition - RELACJA

Surf to Fly Summer Cup 2015 kite competition It’s your life…

Witamy w nowej odsłonie serwisu.

Witamy w nowej odsłonie stron www Polskiej Organizacji Instruktorów…

Zniżki dla studentów i absolwentów AWF - 50% !!!

Podnieś kwalifikacje - weź udział w kursie! Decyzją Zarządu…